Dziesiąte Śniadanie na Trawie!

W sobotę, 3 czerwca 2017 roku zapraszamy na Śniadanie na Trawie na Bulwar Filadelfijski w Toruniu.

Ten ekologiczny piknik to nasza pozytywna manifestacja potrzeb i oczekiwań mieszkanek i mieszkańców. W ten sposób domagamy się nadania większego priorytetu dla zagospodarowywania przyjaznych, atrakcyjnych i zielonych miejsc w przestrzeni publicznej, domagamy się czystych i zadbanych trawników — tak aby zielone miejsca w Toruniu stały się przestrzenią rekreacji i wypoczynku, a nie tylko toaletami dla psów. Domagamy się nadania wyższego priorytetu polityce ekologicznej miasta, a w szczególności ochronie powietrza, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem i wysoką jakością życia w mieście.

W tym roku okazji do świętowania mamy wiele: Światowy Dzień Ochrony Środowiska, Rok Rzeki Wisły, Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz okrągły jubileusz — Śniadanie na Trawie organizujemy już po raz dziesiąty!

 

Czas i miejsce

  • Kiedy: 3 czerwca 2017 roku, godziny 10.00–20.00
  • Gdzie: Bulwar Filadelfijski w Toruniu

Bądźmy na „Śniadaniu” razem. Piknikujmy, wypoczywajmy i bawmy się!

 

W programie

Warsztaty, spotkania, okazja do rozmowy na temat Wisły, funkcji drzew w mieście. Po co nam przyroda? Jak chronić środowisko? Będzie można o to zapytać między innymi przedstawicieli Lasów Państwowych. Co wspólnego mają zmiany klimatyczne z kwestiami związanymi z uchodźcami wyjaśni Polska Akcja Humanitarna. Będą z nami także Amnesty International, Fundacja EMIC i inne organizacje pozarządowe, a także partnerzy z sektora biznesowego, między innymi Płatki Nestlé. Będziemy też ćwiczyć jogę i słuchać muzyki… Zapraszamy z kocami, leżakami, koszami piknikowymi. Świętujmy razem! Poznaj pełny program »

 

Organizatorzy wydarzenia