Masz Głos, Masz… wsparcie!

Rozpoczął się nabór do akcji Masz Głos, Masz Wybór. Dołącz do akcji – zmieniaj okolicę, angażuj społeczność, zdobywaj doświadczenie oraz uznanie!
PZR  w Masz Głosie jest od 2012 r. W tegorocznej edycji poprowadzimy kilkadziesiąt organizacji w ramach Wspólnej Przestrzeni oraz Zróbmy To Razem! 

Do akcji zapraszamy organizacje, grupy nieformalne, uniwersytety trzeciego wieku, szkoły, biblioteki, domy kultury, młodzieżowe rady gminy – wszystkich, którzy chcieliby zmieniać swoje sąsiedztwo, a jednocześnie zacieśniać współpracę mieszkańców z lokalnymi władzami.

dyrektor-programu Masz Głos Masz Wybór

– Przygotowaliśmy sześć tzw. zadań, czyli instrukcji, co zrobić by doprowadzić do korzystnej zmiany – wyjaśnia Joanna Załuska z Fundacji Batorego, dyrektor programu MGMW. – Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

W tym roku uczestnicy akcji będą m.in. zmieniać  zaniedbane miejsca w przyjazne przestrzenie, usprawniać komunikację pomiędzy mieszkańcami a lokalną władzą, organizować pikniki, obchody świąt, lokalne igrzyska sportowe. Inni pozmieniają godziny pracy biblioteki, menu w szkolnej stołówce lub lokalne regulaminy konsultacji społecznych – by ludziom żyło się po prostu lepiej i wygodniej.

– Jako partnerzy akcji szczególnie zapraszamy do realizacji naszych zadań. We Wspólnej Przestrzeni bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia kontynuujemy próby angażowania mieszkańców do budowy udanych, przyjaznych przestrzeni publicznych. W Zróbmy To Razem!  zapraszamy do tworzenia rozwiązań i regulacji działania otaczających nas instytucji czy placówek oraz dopasowywania ich do potrzeb np. zmiany programu domu kultury, czy zbudowanie oddolnego regulaminu konsultacji społecznych.

Żeby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę www.maszglos.pl i wybrać konkretne zadanie.Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają wsparcie doświadczonego eksperta (mailowe, telefoniczne, a nawet osobiste). Chętni, którzy do akcji zgłoszą się przed 28 kwietnia,będą mieli szanse uzyskać rozszerzone wsparcie  – udział w finansowanych przez Fundację Batorego weekendowych szkoleniach, a nawet mikrogrant na pokrycie drobnych wydatków związanych z realizacją zadania.

– Szczególnie serdecznie zapraszamy te grupy oraz organizacje, które nie mają wielkiego doświadczenia w działaniach w przestrzeni publicznej, z szerszymi kręgami mieszkańców lub we współpracy z lokalnymi władzami. Pomożemy – podkreśla Joanna Załuska.

Uczestnicy, którzy wykażą się najskuteczniejszą współpracą z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami będą mieli szansę otrzymać nagrodę Super Samorząd . Gala wręczenia tej prestiżowej nagrody odbędzie się w Pałacu Prezydenckim po zakończeniu tegorocznej akcji.

http://www.pzr.org.pl/wp-content/uploads/2012/11/maszglos.jpgWięcej o Masz Głos, Masz Wybór oraz zgłoszenia na: www.maszglos.pl
Scenariusze naszych zadań oraz pozostałe inicjatywy znajdziecie TUTAJ.