Porady dla Rad

Nowy Rok przynosi świeże pomysły i możliwości dla Rad Okręgów w Toruniu.

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju rusza z projektem PoRady – wsparcie dla Rad Okręgów. Jest to kontynuacja kampanii Damy Rady, która promowała Rady Okręgów jako ważny element zrównoważonego rozwoju miasta. PoRady będą trwały przez 4 lata (całą kadencję Rad) i składały się z różnych narzędzi wsparcia dla wszystkich członków Rad. Wsparcie otrzymają również Stowarzyszenia, które powołały się w Okręgach, gdzie Rad nie udało się powołać.

PoRady to działania zarówno dla Rad, jak i dla mieszkańców. Mają ułatwić obopólną komunikację i usprawnić wspólne poprawianie miasta.

Odbywać się będą tematyczne szkolenia (m. in. działania w przestrzeni, zarządzanie miastem, komunikacja z mieszkańcami), ruszyła Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP), która ułatwi mieszkańcom kontakt z Radami, a także społeczny monitoring ich działań.

Wystartowała nowa strona www.porady.pzr.org.pl, na której poza informacjami o szkoleniach, będzie można znaleźć terminarz spotkań Rad Okręgów, inspiracje działań z innych miast, a także bloga z aktualnościami naszych toruńskich Rad. Poprzez stronę można także zgłosić problem w swojej okolicy, który zostanie przekierowany do odpowiedniej Rady Okręgu.

Wiele działań PoRad opiera się na pracy wolontariuszy. To oni będą odwiedzać Rady na spotkaniach, tworzyć bazę danych z aktywnymi rejonami miasta czy rodzajami problemów, które zauważają mieszkańcy.

Chcemy, aby współpracując z PZR wolontariusze mieli możliwość nauczenia się jak dopasowywać miasto do potrzeb jego mieszkańców i w jaki sposób małe kroki mogą powodować wielkie zmiany w mieście.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia PoRad na stronie www.porady.pzr.org.pl oraz na Facebook’u.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pracować przy projekcie lub zostać partnerem PoRad prosimy o kontakt pod adresem: porady@pzr.org.pl.