Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Toruniu

W środę 25 maja 2022 roku w Dworze Artusa w Toruniu spotkają się praktyczki i praktycy partycypacji z całego regionu. Regionalne Forum Praktyków Partycypacji organizowane jest przez Fundację Stocznia i Pracownię Zrównoważonego Rozwoju, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Forum Praktyków Partycypacji to ogólnopolskie, cykliczne wydarzenie kierowane do każdego, kto posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych lub kto pragnie je zdobyć i rozwijać, chce nawiązać nowe kontakty i poruszyć bardziej skomplikowane problemy. Forum umożliwia wymianę kontaktów, myśli i doświadczeń, poszerzenie wiedzy. Przyczynia się do poprawy jakości procesów partycypacyjnych w Polsce oraz utworzenia środowiska osób zajmujących się partycypacją, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących, zwłaszcza pracowników wydziałów konsultacji, komunikacji społecznej, planowania przestrzennego i innych, których działania związane są ze współpracą z mieszkańcami. Organizatorem Forum Praktyków Partycypacji jest Fundacja Stocznia, którą co roku wspierają organizacje z całej Polski, w tym PZR (od 6 lat).

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się po raz pierwszy. 25 maja 2022 roku do toruńskiego Dworu Artusa zaprosimy przedstawicielki i przedstawiciele organizacji zajmujących się na co dzień partycypacją, aktywizacją i animacją społeczną, z uczelni wyższych oraz urzędów i instytucji z naszego regionu, a także osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w tych dziedzinach. Forum będzie trwało jeden dzień, obejmie wspólne sesje oraz warsztaty tematyczne prowadzone w podgrupach. Zostaną poruszone różnorodne tematy, od budżetów obywatelskich, funduszy sołeckich, przez konsultacje społeczne na temat kultury, zieleni, zagospodarowania przestrzennego, aż po prezentację różnych technik aktywizujących mieszkańców i zachęcających ich do udziału w sprawach lokalnych.

Program wydarzenia jest dostępny w serwisie internetowym Regionalnych Forów Praktyków Partycypacji. Udział w forum jest bezpłatny. Zapisy trwają do 19 maja 2022 roku.

Zgłoś udział w forum


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Regionalne Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Piotra Całbeckiego.