Restart

Zrealizowane projekty

Toruńskie Stare Miasto wpisane jest na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, pomimo tego centrum Torunia boryka się z wieloma problemami: upadkiem handlu, ubożeniem przestrzeni i pogłębiającym się wykluczeniem społecznym mieszkańców. Na zaproszenie Fundacji Stare Miasto przygotowaliśmy metodologię projektu Restart i podjęliśmy się jego koordynacji.

Analiza przestrzeni, przeprowadzona przez naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Pracownię Zrównoważonego Rozwoju, pozwoliła dokładnie określić sposób jej użytkowania, wyznaczyć obszary wymagające interwencji i zdiagnozować potrzeby mieszkańców. Dzięki pionierskiemu procesowi przez nas opracowanemu, zdołaliśmy również zaplanować kierunki rozwoju Starego Miasta. Podzielono je na osiem grup i opisano w raporcie końcowym

Restart był przedsięwzięciem prekursorskim, do budowy kompleksowego programu ożywienia Starego Miasta zaprosiliśmy mieszkańców, urzędników i przedsiębiorców. Nad programem pracowało społecznie ponad 130 osób. Projekt rozpoczął się w 2011 roku, w maju 2012 roku opublikowaliśmy program rewitalizacji dzielnicy. Zapraszamy na stronę projektu: restart.org.pl.

Projekt zrealizowaliśmy we współpracy ze znakomitymi specjalistami Wojtkiem Kłosowskim i Andreasem Billertem. Przedsięwzięcie sfinansowała Fundacja im. Stefana Batorego.

Dokumenty do pobrania

Translate »