15. Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju — Zielone interwencje w Bydgoszczy

W sobotę 18 września 2021 ulica Mostowa w Bydgoszczy zostanie zamknięta dla samochodów. Przestrzeń ulicy zostanie oddana bydgoskim organizacjom pozarządowym. W imieniu organizatorów zapraszamy w godzinach od 12.00 do 17.00!

Na ulicy Mostowej pojawimy się w namiocie projektu „Bez lipy!” Będzie można tam spotkać przedstawicieli i przedstawicielki Zespołu do spraw zieleni. Działkowcy zrzeszeni w Polskim Związku Działkowców uruchomią pogotowie ogrodnicze, będzie można poradzić się, jak sobie radzić z roślinami w mieście. Działkowców wesprze Justyna Wójcik z bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, która pomoże w zaprojektowaniu miejskiego ogródka. Fundacja IMMO rozda 100 jabłonek, a Miejskie Wodociągi opowiedzą o sposobach na wykorzystanie deszczówki.

18 września 2021 to także dzień, w którym startuje konkurs „Zielone interwencje”. Mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy mogą pozyskać mikrogranty na zielone działania w swoim mieście. Za pozyskane środki będzie można posadzić rośliny, wysiać kwietną łąkę, zorganizować sprzątanie skweru, profesjonalne przycięcie krzewów w parku lub zorganizować spacer z ornitologiem albo warsztaty z projektowania ogrodów deszczowych.

  • Dla kogo? Pełnoletni indywidualni mieszkańcy i mieszkanki lub grupy nieformalne (min. trzy osoby, w tym jedna pełnoletnia) — dodatkowe punkty za przewidzianą współpracę z organizacjami pozarządowymi, radami osiedli, szkołami, przedszkolami, instytucjami kultury, lokalnymi przedsiębiorstwami
  • Realizacja: 8 października — 30 listopada 2021
  • Dofinansowanie: do 2500 zł dla minimum 4 wniosków
  • Nabór wniosków: do 2 października 2021

Zgłoś swój pomysł!

Poznaj regulamin

 

Koordynator projektu

  Mateusz Strzałkowski
  tel. 459 380 659
  e-mail m.strzalkowski@pzr.org.pl