Właśnie ruszył nabór organizacji pozarządowych do nowego projektu „NGO w działaniu”, który Pracownia Zrównoważonego Rozwoju realizuje w partnerstwie z fundacją SocLab. To wyjątkowa okazja, aby zdobyć narzędzia do skutecznego działania na rzecz swojej społeczności! Nabór trwa od 2 do 21 października 2024.
Fundacja Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2026 r. zrealizuje projekt „Mosty Partycypacji: NGO dla polityk publicznych”. Celem projektu jest wzmocnienie potencjału eksperckiego i instytucjonalnego organizacji pozarządowych w zakresie współtworzenia, monitorowania, ewaluacji i rzecznictwa na rzecz polityk publicznych wspieranych przez EFS+. #FunduszeUE
Poszukujemy osoby, która z ramienia PZR będzie koordynować i wspierać merytorycznie organizacje i grupy nieformalne działające obywatelsko w ogólnopolskim programie Masz Głos (maszglos.pl), a także koordynować i współprowadzić trenersko inne działania projektowe PZR. Chętnie zaangażujemy Cię też w działania związane z działalnością gospodarczą naszej fundacji i współpracą z biznesem.
Miasto Bydgoszcz rozpoczęło wdrażanie rekomendacji, nad którymi wspólnie Z Urzędem Miasta Bydgoszcz i Bydgoskim Alarmem Smogowym pracowaliśmy w ramach projektu Bydgoski Włącznik Antysmogowy!
Sieć czujników Nettigo Air Monitor w Bydgoszczy utworzyliśmy w projekcie Bydgoski Włącznik Antysmogowy, który został sfinansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Od lipca pracujemy ze studentami i studentkami nad tematyką zrównoważonego rozwoju w ramach projektu “Experience Exchange among V4 and Georgian Youth for Building Sustainable Communities”, finansowanego ze środków Funduszu Wyszechradzkiego.
Podziel się z nami swoją opinią na temat dostępności i komfortu korzystania z transportu publicznego w Toruniu! Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, lub znasz jej potrzeby podziel się swoją opinią.
W piątkowy wieczór zakończyło się I Zielone Forum Torunia. Mimo kapryśnej aury goście wypełnili całą dużą sale zrewitalizowanego w tym roku Kopernikańskiego Ośrodka Integracji.
Wokół projektu GreenLab Toruń pojawiło się wiele wątpliwości, pytań i zarzutów. Nie jest to dla nas zaskoczeniem, ponieważ tym działaniem dotykamy jednej z najbardziej wrażliwych miejskich polityk – zagospodarowania przestrzennego.
to pilotażowy projekt, którego celem jest stworzenie przestrzeni wymiany wiedzy i dialogu o zieleni i środowisku w Toruniu oraz przetestowanie partycypacyjnego sposobu dyskusji i podejmowania decyzji o zielonych aspektach funkcjonowania miasta.