Ekopunkty działają już od miesiąca!

Obsługiwane przez nas ekopunkty doradczo-konsultacyjne Miasta Bydgoszczy działają już od miesiąca! Przeszkoleni ekologiczni eksperci wykonali ponad osiemdziesiąt indywidualnych konsultacji dla mieszkańców Bydgoszczy w punktach stacjonarnych na Miedzyniu i w Śródmieściu oraz bezpośrednio w domach osób, które zamówiły wizyty telefoniczne.

W punktach doradzamy, jak uzyskać dotację do wymiany ogrzewania, na termomodernizację czy panele fotowoltaiczne. Pomagamy wyliczyć koszty inwestycji oraz przewidywany zwrot z dotacji. Tłumaczymy, jak dokonać obowiązkowego dla właścicieli domów oraz zarządców nieruchomości wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Przekonujemy do licznych korzyści płynących ze zmiany ogrzewania na ekologiczne.

Staramy się dotrzeć z informacją do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Reklamy ekopunktów doradczo-konsultacyjnych pojawiły się już w Radiu Pogoda oraz Radiu Złote Przeboje oraz na ekranach multimedialnych w autobusach MZK. Plakaty dotarły do wszystkich placówek oświatowych, a w krótce pojawią się w bydgoskich parafiach. Możemy również liczyć na pomoc ekopatrolu Straży Miejskiej, która będzie przekazywać nasze ulotki mieszkańcom podczas kontroli palenisk.

Punkty doradczo-konsultacyjne

  • Miedzyń — ZS nr 8, ul. Pijarów 4, p. 114,
    we wtorki i czwartki, g. 16.00–19.30, tel. 509 326 793
  • Śródmieście — BCOPW, ul. Gdańska 5, p. 3,
    w poniedziałki i środy, g. 16.00–19.30, tel. 698 721 580

Projekt realizowany na zlecenie Miasta Bydgoszczy przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia oraz Bydgoski Alarm Smogowy i Fundację EkoRozwoju z Wrocławia. Projekt „Czy wiesz, czym oddychasz? Kampania edukacyjno-informacyjna LIFE-MAPPINGAIR/PL”: https://mappingair.meteo.uni.wroc.pl.