Jedziemy na OFIP

Już za niecały miesiąc, w Warszawie, odbędzie się VII Ogólnopolskie Forum Organizacji Pozarządowych. To największe w Polsce spotkanie osób zaangażowanych w działalność obywatelską. Forum będzie okazją do podsumowania 25 lat działalności organizacji pozarządowych oraz dyskusji o przyszłości trzeciego sektora. W ramach OFIP-u odbędą się trzy wydarzenia: Tydzień Obywatelski (8-13 września 2014 roku), Piknik Inicjatyw Obywatelskich (14 września) oraz Forum Inicjatyw Pozarządowych (14-15 września).

PZR też tam będzie! W trakcie Pikniku Inicjatyw Obywatelskich opowiemy o planowaniu ulic wspólnie z mieszkańcami w projekcie Przepis na ulicę. Jesteś mieszkańcem, pracownikiem MZD, czy projektantem ulic – przyjdź, podzielimy się naszymi spostrzeżeniami, aby konsultowanie ulic było możliwe i skuteczne. Do zobaczenia 14 września, w niedzielę, na Krakowskim Przedmieściu.

Zapraszamy również na Forum – konferencję i sesję tematyczną „Kandydować czy nie kandydować – dylematy organizacji pozarządowych przed wyborami samorządowymi”. Moderatorem sesji będzie Dariusz Kraszewski – ekspert programu Masz Głos, Masz Wybór w Fundacji im. Stefana Batorego. Temtem dyskusji będą szanse, zagrożenia i konsekwencje przechodzenia działaczy sektora pozarządowego do świata lokalnej polityki. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 września na Uniwersytecie Warszawskim.

Osoby, które chcą uczestniczyć w Forum Inicjatyw Pozarządowych muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://ofip.eu/ do dnia 31 sierpnia 2014 roku.