Przepis na ulicę na Kongresie Transportu Publicznego

O ulicach, które godzą interesy kierowców, pieszych, rowerzystów oraz innych użytkowników dróg, opowiemy w trakcie Kongresu Transportu Publicznego. Zapraszamy do Opery Nova Centrum Kongresowe w Bydgoszczy (ul. Marszałka Focha 5), w czwartek, 30 października.

Kongres to okazja do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizatorów transportu publicznego w miastach i regionach oraz przewoźników, a także organizacji zrzeszających te podmioty. W krótkim czasie stał się on najpopularniejszym miejscem spotkań biznesu, samorządowców, jak również przedstawicieli władz i urzędów centralnych, zainteresowanych rozwojem nowoczesnego transportu publicznego.

W wystąpieniu przedstawimy założenia niedawno konsultowanego Programu Rewitalizacji Miast Bydgoszczy i Torunia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. W dokumencie, który określa strategię rewitalizacji miast, strefy woonerf – nowe formy ulicy osiedlowej w miastach – wpisane są jako element zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Na podstawie doświadczeń Pracowni Zrównoważonego Rozwoju opowiemy, jak wprowadzać strefy woonerf oraz w jaki sposób wkomponować w nie przyjazny dla mieszkańców transport publiczny.