Rekrutacja do Osiedlowych Grup Antysmogowych w ramach projektu „Bydgoski Włącznik Antysmogowy”

Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy i chcesz włączyć się w działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Twojej najbliższej okolicy, wypełnij formularz i zgłoś się do Grupy Antysmogowej na Twoim osiedlu.

W ramach projektu „Bydgoski Włącznik Antysmogowy” razem zdiagnozujemy sytuacją smogową w Twojej okolicy i z pomocą ekspertów zaplanujemy realne działania naprawcze. Weźmiemy udział w konsultacjach Programu ochrony środowiska w zakresie ochrony powietrza i zaangażujemy mieszkańców w osiedlowe działania antysmogowe. Z funduszy projektu każda grupa otrzyma środki na wdrożenie planu działań zimą 2022 i 2023, a liderzy grup będą mieli możliwość wstąpienia do Miejskiego Zespołu Antysmogowego.

Celem projektu jest zaangażowanie mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy w budowanie oddolnych inicjatyw antysmogowych. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Bydgoski Włącznik Antysmogowy to projekt finansowany z programu „Aktywni Obywatele — Fundusz Regionalny”, finansowanego z Funduszy EOG i realizowany przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju — lidera projektu, Miasto Bydgoszcz i Bydgoski Alarm Smogowy.

 

Koordynatorka projektu

  Kamila Gawrońska-Dickson
  tel. 514 616 849
  e-mail k.gawronska@pzr.org.pl