Dziesiąte Śniadanie na Trawie: fotorelacja

W sobotę 3 czerwca 2017 roku odbyło się dziesiąte toruńskie Śniadanie na Trawie. Tym razem spotkaliśmy się na Bulwarze Filadelfijskim, aby pozytywnie manifestować potrzeby i oczekiwania mieszkanek i mieszkańców.

 

Domagaliśmy się przyjaznych, atrakcyjnych i zielonych miejsc w przestrzeni publicznej, czystych i zadbanych trawników, nadania wyższego priorytetu polityce ekologicznej miasta. Protestowaliśmy przeciwko masowej wycince drzew. Pokazaliśmy, jak mógłby wyglądać Bulwar Filadelfijski, gdyby zamiast ulicy znalazła się tam zielona przyjazna przestrzeń. Przede wszystkim jednak, byliśmy razem — piknikowaliśmy, wypoczywaliśmy i bawiliśmy się! Dziesiątki osób mówiło nam, że trawa na Bulwarze Filadelfijskim powinna pozostać na zawsze!

Śniadanie na Trawie odbyło się z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który w tym roku odbywa się pod hasłem „W kierunku natury”. Było jedną z imprez odbywających się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Roku Rzeki Wisły. Organizatorami wydarzenia były Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Nestlé Płatki Śniadaniowe.

Obejrzyj fotorelację autorstwa Macieja Wasilewskiego