Morze do Torunia!

W sobotę, 4 lipca 2015 roku wspólnie z DesK. Design Kolektyw przenosimy atmosferę morza do Torunia. Instalacja powstanie w ramach Festiwalu Wizje na Placu Rapackiego.

Punktem wyjścia do stworzenia instalacji stały się hanzeatyckie tradycje Torunia, historycznego śródlądowego portu morskiego. Z Gdańska pochodzi także grupa DesK. Design Kolektyw (Paulina Borysik, Justyna Jaguszewska, Ewelina Klimik, Jakub Markiel, Natalia Sternicka, Judyta Wojciechowska), która na nasze zaproszenie przywiezie do Torunia łódki, które wyglądają jak powiększone zabawki dziecięce, zapraszają do zabawy i wspomnień związanych z latem na plaży. Instalacja ta ma zachęcić do skorzystania z lata, wakacji, możliwości relaksu.

W sobotę, 4 lipca 2015 roku, w godzinach 12.00–16.00 zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, gdzie będzie można poznać techniki origami. Wspólnie z Fundacją ProKarton stworzymy kartonowe łódki, które wezmą udział w morskich wyścigach. Festiwal Wizje organizowany jest przez Toruńską Agendę Kuturalną. Odbędzie się w Toruniu, w dniach 4–12 lipca 2015 roku.

DesK. Design Kolektyw to grupa przyjaciół, a zarazem koło naukowe działające przy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Celem DesKu jest aktywna działalność na rzecz popularyzacji dobrego wzornictwa oraz promocja młodych twórców. Opiekunem koła jest wykładowca ASP w Gdańsku i kurator designu Marta Kołacz.