Podsumowanie Regionalnego Forum Praktyków Partycypacji w Toruniu

25 maja 2022 roku odbyło się pierwsze Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Toruniu. Wzięło w nim udział prawie 100 osób z całego regionu, reprezentujących organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe, interesujące się partycypacją, dialogiem społecznym, planowaniem przestrzeni, zarządzaniem miejską zielenią czy też integracją Ukrainek i Ukraińców szukających w Toruniu schronienia przed wojną.

Osoby zainteresowane badaniami performatywnymi i projektowaniem wspólnotowym wzięły udział w wydarzeniu towarzyszącym — warsztatach z Izą Rutkowską (znaną między innymi z projektu i filmu „Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców”:

 

Drugim wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty design thinking prowadzone przez Agnieszkę Sikorską „Co zrobić z toruńskim rynkiem najmu w kontekście gości z Ukrainy” (14–15 czerwca 2022, Czytelnia Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu). Rejestracja na warsztaty trwa do 5 czerwca 2022 pod linkiem:

Zgłoś udział w warsztatach

Obejrzyj fotorelację z wydarzenia

 fot. Natalia Wieczorek

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Toruniu zostało zorganizowane przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia i Fundację „Stocznia” z Warszawy. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Regionalne Forum Praktyków Partycypacji odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Wydarzenia towarzyszące dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.