Projekt #WisłaWciąga, który realizujemy w partnerstwie z Fundacją Wolna Wisła wchodzi w drugi etap i wypływa na szerokie wody!

Zakończył się czas pracy z naszymi organizacjami nad ich Wiślanymi Inicjatywami Lokalnymi (wkrótce ich podsumowanie) a rozpoczynamy projektowanie Kujawskiej Sieci Wiślanej.

W ostatnim czasie zawarliśmy porozumienie o wsparciu rozwoju markowego produktu turystycznego #SzlakWisły z Nadwiślańską Organizacją Turystyczną, aby strategicznie i przy wsparciu samorządu budować tożsamość i animować aktywność wokół Wisły.

Podczas, gdy Nadwiślańska Organizacja Turystyczna skupi się na tworzeniu projektów rzecznej infrastruktury oraz budowaniu poparcia w samorządach, zespół PZR-u i Fundacji Wolna Wisła będzie animował aktywnośc społeczną i gromadził ludzi wokół Wisły. Wspólnie z uczestnikami naszego projektu chcemy zrealizować wiślane inicjatywy, które w 2023 ożywią powstający Szlak, a także wskażą pożyteczne trendy, które nie zawsze widać zza urzędniczego biurka.

Projekt realizowany jest przez Fundację Wolna Wisła i Pracownię Zrównoważonego Rozwoju. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dotacji programu „Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy”, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Koordynator z ramienia PZR

  Krzysztof Ślebioda
  tel. 695 254 739
  e-mail k.slebioda@pzr.org.pl