Zielona interwencja na Kapuściskach

W ramach projektu „Bez lipy!” przeprowadzilśmy zielone interwencje, czyli wprowadzenie zieleni tam, gdzie — zdaniem bydgoszczanek i bydgoszczan — jej brakowało. Dzięki naszemu wsparciu przed Aktywnym Warsztatem stanęły skrzynie z roślinnością, posadzono także krzewy bzu. Krzewy posadzono przed Szkołą Podstawową nr 31 i w Parku Bydgoskich Spółdzielców. W sobotę, 4 czerwca 2022 roku do wspólnego sadzenia zaprosiliśmy na Kapuściska.

Mieszkańcy wskazali skarpę za przystankiem mieszczącym się przy Alei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako miejsce, gdzie brakuje zieleni. Zespół ds. zieleni, pracujący w ramach projektu Bez lipy! zgodził się z tą opinią. 4 czerwca 2022 roku na wcześniej przygotowanym terenie pojawiło się w sumie ponad 30 osób ze sprzętem ogrodniczym, ale także domowym ciastem i truskawkami. Wspólnie posadziliśmy czereśnię pasiastą oraz 50 m² krzewów: jałowców, tawuły i kosodrzewiny.

To ostatnia zielona interwencja przeprowadzona w ramach naszego projektu. Projekt dobiega końca, we wrześniu upublicznimy i poddamy konsultacjom Bydgoskie standardy zieleni, uruchomimy także aplikację ułatwiającą zarządzenie zielenią w mieście.

Dziękujemy firmie Eko Park za przygotowanie terenu!

 

Koordynator projektu

  Mateusz Strzałkowski
  tel. 459 380 659
  e-mail m.strzalkowski@pzr.org.pl

Fotorelacja z zielonej interwencji


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Projekt realizowany we współpracy z Oslo.