Ekologiczny Toruń

Zrealizowane projekty

Serwis www.ekologiczny.torun.pl był pierwszym toruńskim serwisem internetowym poświęconym środowisku i zrównoważonemu rozwojowi Torunia. Ekologiczny Toruń został stworzony myślą o edukacji i informacji ekologicznej. Jego celem było propagowanie odpowiedzialnego ekologicznie trybu życia, informowanie o współczesnych zagrożeniach dla środowiska jakie powoduje przemysł czy transport, ale i każdy z nas w codziennym życiu. Interaktywna formuła pozwalała na tworzenie wpisów przez jego użytkowników.

W portalu zamieszczaliśmy artykuły i wiadomości związane z szeroko pojętą „ekologią”, zapowiedzi i relacje z wydarzeń poświęconych tematyce środowiskowej, czy nowinki ze świata zielonych technologii. Serwis był również multimedialną bazą danych o środowisku Torunia. Zawierał informacje, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD, czy jak uzyskać dofinansowanie na proekologiczne inwestycje. Interaktywna mapa pozwalała znaleźć najbliższy punkt selektywnej zbiórki odpadów lub zlokalizować przyrodniczo cenne obszary.

W ramach projektu została wydana także papierowa mapa ekologicznego Torunia wraz z poradnikiem pomagającym zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Translate »