Creating Interfaces

Zrealizowane projekty

„Creating Interfaces: Building capacity for integrated governance at the Food-Water-Energy nexus in cities on the water”, roboczo nazywany „Nexus”, to międzynarodowy projekt, który Pracownia Zrównoważonego Rozwoju realizuje od maja 2018 r.

Biorą w nim udział instytucje z sześciu krajów: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rumunii i Stanów Zjednoczonych. Celem projektu jest wypracowanie i przetestowanie rozwiązań technologicznych (np. w formie aplikacji lub strony internetowej), które pomogą władzom samorządowym w bardziej zrównoważony sposób zarządzać wodą, żywnością i energią.

W ramach projektu, wspólnie z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju nawiązała współpracę z Urzędem Miasta w Słupsku, z którym będzie wypracowywać i testować powstałe w ramach projektu rozwiązania.

Zakończenie projektu planowane jest na rok 2020.

 

Serwis internetowy projektu

creatinginterfaces.eifer.kit.edu

creating_square

 

Aktualności projektu

Zintegrowane zarządzanie żywnością, wodą i energią na przykładzie Słupska

Jaki jest ślad węglowy zrazów wołowo-wieprzowych w słupskim przedszkolu? Już to wiemy!

Czytaj dalej

Słupsk: warsztaty dotyczące jakości żywienia i żywności

W sobotę 25 maja 2019 roku w Słupsku odbyły się warsztaty dotyczące jakości żywienia i żywności w Słupsku. To jeden […]

Czytaj dalej

Co jedzą na śniadanie dzieci w przedszkolach w Słupsku? Tworzymy aplikację

Dieta dzieci coraz częściej jest jednym z elementów branych pod uwagę  przy wyborze żłobka czy przedszkola. Rodzice mają świadomość, że […]

Czytaj dalej

Creating Interfaces

„Creating Interfaces: Building capacity for integrated governance at the Food-Water-Energy nexus in cities on the water”, roboczo nazywany „Nexus”, to […]

Czytaj dalej
Translate »